İçerik Oluşturma Strandartları 

İçerik Oluşturma Strandartları

1. Türkçe dil bilgisi kurallarına uyulmalı!

Sosyal içerik platformumuzda içerikler onaylanırken bizim için en önemli ölçütlerin başında Türkçe'ye ait dil bilgisi kurallarına uyulması gelir. Bu sebeple tüm editörlerimizden bu kurala uygun davranmalarını rica ediyoruz. Örneğin; -de, -ki eklerinin kullanımlarına dikkat etmelisiniz!

 

2. Başlığınız ilgi çekici ve konuyla ilgili olmalıdır!

Eklediğiniz içerkler ne kadar dolu dolu olsa da başlık seçiminiz yanlış olursa ziyaretçi çekemezsiniz. Bu yüzden, insanların merak edeceği, eğer o içeriği okumazsa kendisini rahatsız hissedeceği başlıklar olmalı ki kullanıcılar yazınızı okusun.

 

3. İçerik eklerken kaynak göstermeye özen gösterin!

İçeriği ne kadar beğenirseniz beğenin, ne kadar ilgi çekici olursa olsun kaynak göstermeden paylaşılmasını istemeyiz! Sorumluluğun her zaman sizde olduğu bilinci ile içerikleriniz eğer özgün değilse lütfen alıntı yaptığınız kaynakları belirtiniz.

 

4. Copy-Paste ile içerik üretiminde yasaklama!

Eklenen içeriklerin özgünlüğü editörlerimiz tarafından kontrol edilerek uygun görülenler onaylanacaktır. 

 

5. Madde başlıklarının kısa ve öz olması önemlidir!

Üzülerek söylemem gerekirse millet olarak çok uzun yazıları okumayız. Bu sebeple ziyaretçileri sıkmayacak şekilde başlıkları kısa tutmanızı öneriyoruz. Kısa, öz ve ilgi çekici başlıklar kullanmanız okunma sayınızı arttırabilir ve sizi gözde bir editör yapabilir.

 

6. İçeriklerimizde saygısızlık istemiyoruz! Üslubunuza dikkat etmelisiniz ve okuyucuyu rahatsız edecek söylemlerden KESİNLİKLE kaçınmalısınız!

Cinsiyetçi, ırkçı, hedef gösteren, inançlara saygısızlık içeren, nefret söylemine sahip içerikler sosyallist.com'da kesinlikle yayınlanamaz.

 

7. Görsel seçimine dikkat ediniz!

İçeriklerde kullanılan görseller; karikatür, profesyonel çekimler vb. telif haklarını ihlal eder nitelikte olmamalıdır.

 

8. Görseller maddeye uygun ve konuyu tamamlar nitelikte, yüksek çözünürlüklü resimler/gifler arasından seçilmelidir.

İçeriklerde görsellerin kalitesine önem göstermenizi öneririz.

 

9. İçeriğinizdeki madde sayısı 10'dan az olmamalıdır.

Sırf içerik üretmek için üretmeyeceğiniz düşüncesindeyiz ancak konuları detaylı bir şekilde inceleyip yayınlamaktayız. Bu tip davranışlarda bulunun üyelerimizi ikaz etmek durumunda kalabiliriz.

 

10. İçeriğiniz güncel olmalı!

Değişen gündemi hızlı ve mantıklı bir şekilde takip etmek ve buna ayak uydurmak önemlidir. İşte yazarlarımızdan beklediğimiz en önemli şeylerden 10.su da budur!

 

11. Kategori seçimine dikkat etmelisiniz!

Kategori seçiminde yapacağınız hata yüzünden içeriğiniz onaylanmayabilir. Biz kullanıcı içerikleri üzerindeki hataları düzenlemiyoruz. Dolayısı ile kategori seçimi gibi hatalarda doğrudan içeriğinizin reddedilmesine sebep olabilir! Ayrıca ücreti göz önünde bulundurarak Makale bölümüne eklenmesi gereken içerikleri lütfen Galeri olarak eklemeyiniz. Sonradan kategori değişikliği yapamayacağınız için bu konuya özen göstermenizi öneririz.
 

12. Eklenen içeriklerdeki alt limitler!

Eklenen içerikler çok kısa olmamalıdır. Bunun için belirlenen özellikler:
     - Makale: En az 1 görsel ve en az 150 kelimeden oluşmalıdır.
     - Galeri: En az 10 görselden oluşmalıdır.
     - Video: En az 1 videodan oluşmalıdır.

 

13. Biz size kazandırmaya hazırız! Peki ya siz kazanmaya hazır mısınız?

Sosyallist.com ile bir yazar olarak neler kazanabileceğinizi görmek için Kazanç Sistemimizi inceleyebilirsiniz. Biz hazırız, ya siz? Eğer hazırsanız derhal bir içerik girerek ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

ÜÇÜNCÜ PARTİ YAZILIM KULLANILDIĞI TESPİT EDİLDİĞİNDE KULLANICININ HESABI SÜRESİZ KAPATILACAKTIR.