Cimbom'da 3 Ayrılık Birden... - SosyalList | Sosyal İçerik ve Liste Platformu 
Cimbom'da 3 Ayrılık Birden...

Galatasaray Yönetim Kurulu, bu sezon sergilenen kötü performanstan dolayı erkek basketbol şubesinin baş antrenörü Erman Kunter'le yollarını ayırdığını resmen açıkladı. Geçtiğimiz Çarşamba günü oynanan iç sahadaki Darüşşafaka maçının ardından ise basketbol şubesinde sorumlu yönetici olan Can Topsakal, şubedeki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Topsakal yerine Aküzüm, Kunter yerine Çakı!
Can Topsakal’ın istifası sonrası boşalan şube sorumluluğu görevine Ural Aküzüm, Erman Kunter’in gönderilmesinden sonra boşalan basketbol koçluğuna da Ahmet Çakı getirilecek. Henüz 42 yaşında olan Ahmet Çakı son olarak Alba Berlin’i çalıştırmıştı. Ondan önce de Anadolu Efes ve Tofaş’ı kısa bir süre çalıştıran genç hoca, milli takımda da Tanjevic’in yardımcılığını yapmıştı.

Futbolda da bir ayrılık!
Basketbolda yaşanan bu iki ayrılığın yanı sıra Galatarasay’da bir ayrılık da futbol takımında gerçekleşti. Geçtiğimiz sezonun başında takıma gelen Nigel De Jong’la yollar ayrıldı. Bu sezon lisansı dahi çıkarılmayan Hollandalı futbolcunun Mainz’e transfer olması bekleniyor. Mainz’den ne kadar kazanacağı şimdilik belli olmayan De Jong için Galatasaray, Mainz’den yarım sezonluk alacağı parayı oyuncuya ödenecek 1 milyon 250 bin euro’dan düşecek.


"Burakik" Paylaştı.


Üye resmi

Giriş ve Kayıt Yap

Yorumlar

İçeriğe ait hiç yorum bulunamadı.