Cenk Tosun Everton'da! - SosyalList | Sosyal İçerik ve Liste Platformu 
Cenk Tosun Everton'da!

Beşiktaş kulübü, İngiliz ligi ekiplerinden Everton kulübü ile Cenk Tosun konusunda rekor ücret ile anlaşmaya vardı. Yaklaşık olarak 1 haftadır Türk ve İngiliz medyasında sıkça konuşulmakta olan transfer nihayet gerçekleşti. Beşiktaş ile anlaşmaya varan Everton, Cenk Tosun’u 27 milyon Euro’ya renklerine kattı. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, dün gece Everton kulübü yetkilileri ile İngiltere’de bir araya geldi. Sabah saatlerinde ise son teklif üzerine anlaşmaya varıldı.

İngiliz kulübü ile 27 milyon Euro’ya anlaşma sağlandı. Ücretin 25 milyon Euro’luk kısmı peşin olarak ödenecek, geri kalan 2 milyon Euro ise Cenk Tosun’un performansına bağlı olarak ödenecek. Yarın sağlık kontrollerinden geçmesi beklenen Cenk Tosun, yaklaşık olarak 4,5 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Gaziantep’ten bedelsiz olarak Beşiktaş kulübüne gelmiş olan Cenk Tosun, özellikle Şampiyonlar Ligi’nde attığı goller ile ön plana çıkmıştı. 26 yaşındaki oyuncu, bu sezon başında Roma kulübüne 15 milyon Euro’ya transfer olan Cengiz Ünder’i de geride bırakarak, 25 milyon Euro gibi rekor ücretle transfer olarak tarihe geçmeyi başardı.


"Nightwar" Paylaştı.


Üye resmi

Giriş ve Kayıt Yap

Yorumlar

İçeriğe ait hiç yorum bulunamadı.